CRYO-S Painless aparat do kriolezji

Specjalizacje

 • Pain Management
 • Stomatologia
 • Torakochirurgia

CRYO-S ® Painless to najnowszy aparat do kriochirurgii z serii CRYO-S. Posiada wszystkie zalety aparatu CRYO-S ® Electric II, a dodatkowo wyposażony jest w zaawansowany stymulator nerwów pozwalający na precyzyjne umiejscowienie końcówek mrożących sond. Diagnostyczna neurostymulacja nerwów zastosowana w aparacie CRYO-S ® Painless pozwala także na różnicowanie nerwów ruchowych i czuciowych, co zapobiega przypadkowemu znieczuleniu nerwu ruchowego. Takie zdarzenie jest odwracalne, ale dyskomfort pacjenta spowodowany nawet przejściowym niedowładem, zmniejsza, a nawet całkowicie przekreśla sukces terapii przeciwbólowej.

Zalety aparatu

Wybór trybu, czyszczenie i zamrażanie mogą być wykonywane automatycznie za pomocą przełącznika nożnego lub ekranu dotykowego, co pozwala na utrzymanie miejsca zabiegu w sterylnych warunkach

Elektroniczna komunikacja (system chipowy) pomiędzy podłączoną sondą a urządzeniem pozwala na rozpoznawanie optymalnych parametrów pracy oraz auto-konfigurację parametrów pracy sondy

Ciśnienie i przepływ gazu ustawiane są automatycznie, bez konieczności ręcznej regulacji

Zawiera automatyczny system czyszczenia sondy oraz dwa tryby zamrażania (ciągły i sekwencyjny). System testowy sondy obejmuje auto oczyszczanie i krótki test zamrażania

Podczas zamrażania wyświetlana jest temperatura w sondzie, ciśnienie w cylindrze, przepływ gazu wewnątrz sondy oraz czas trwania zamrażania

Wbudowana komunikacja głosowa

Wbudowana neurostymulacja (sensoryczna, motoryczna)

Najlepsza relacja cena/jakość

Wbudowany w aparacie CRYO-S ® Painless neurostymulator posiada oba typy stymulacji (czuciowa i ruchowa) oraz szereg opcji pozwalających na jego samodzielne używanie (bez mrożenia). Do najważniejszych należą:

wybór częstotliwości stymulacji (dla stymulacji ruchowej: 1, 2 Hz; dla stymulacji czuciowej: 50, 100, 150, 200 Hz)

wybór szerokości impulsu (0.1, 0.2, 0.5, 1.0 oraz 2.0 ms)

Sondy dedykowane kriolezji, są pokryte teflonem na całej swojej długości (z wyjątkiem końcówki mrożącej), dzięki czemu stymulacja możliwa jest wyłącznie na końcu sondy. Uniwersalne wtyki neurostymulatora pozwalają używać go z igłami do stymulacji większości firm oferujących taki sprzęt, a dodatkowe adaptery, zwykle będące w zestawie z takimi igłami, czynią go niemal w pełni uniwersalnym narzędziem.

Dane techniczne

 • Zasilanie
  – Moc 100÷240 V (50/60 Hz) AC
  – Maksymalny pobór mocy 150 VA
 • Zasilanie gazem
  – CO2- 78°C lub N2O – 89°C
  – Maksymalne ciśnienie 70 barów (CO2) i 55 barów (N2O)
  – Ciśnienie robocze 48÷65 bar (CO2), 38-53 bar (N2O)
 • Ekran LCD (dotyk)
 • System komunikacji głosowej (najważniejsza informacja w trakcie zabiegu)
 • Komfortowy przełącznik nożny (podwójna funkcja)
 • Automatyczna/ręczna regulacja parametrów przepływów
 • Automatyczna regulacja ciśnienia gazu
 • Kontrola temperatury zamrażania
 • Dwa tryby pracy (automatyczny i ręczny)  Wbudowany neurostymulator z 2 rodzajami stymulacji (sensorycznej i motorycznej) oraz różnymi opcjami ustawień ręcznych:
  – do stymulacji motoryczna : 1 i 2 Hz
  – do stymulacji sensorycznej : 50, 100, 150, 200 Hz
 • Ustawienie szerokości impulsu: 0,1, 0,2, 0,5, 1,0, 2,0-5,0 ms
 • Tryby pracy unikalnego systemu przygotowania kriosondy do pracy:
  Standard – kriosonda jest automatycznie kilka sekund czyszczona przed każdą procedurą, a następnie jest testowane zamrażania które też trwa kilka sekund. W tym trybie kriosonda jest testowana i przygotowywana zgodnie z parametrami zaprogramowanymi na dołączonym mikrochipie. Po takim przygotowaniu kriosonda jest w 100% gotowa do zamrażania.
  Serwis – uruchamia się automatycznie po zauważeniu zmniejszonego natężenia przepływu w sondzie lub blokady sondy. Można to zrobić również ręcznie w trakcie zabiegu. Tryb serwisowy to diagnozowanie i rozwiązywanie problemów spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem kriosondy.

Adres

Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa

Telefon

+48 882 700 037

Email

office@fabre.com.pl